Podróż do z południa Polski na południe Niemiec przebiega zawsze w słonecznych humorach i świetnej atmosferze. Odbywa się w stale modernizowanej flocie pojazdów, które regularnie przechodzą wszelkie przeglądy. Jej najważniejszym elementem są doświadczeni kierowcy, którzy doskonale wiedzą, jak reagować w każdej sytuacji. Są to prawdziwe dobre duchy każdej podróży, które potrafią pomóc, kiedy przychodzi taka potrzeba i na których zawsze można liczyć na trasie przejazdu. W razie konieczności szybko organizują dodatkowe postoje oraz świetnie wypełniają swoje obowiązki dostarczenia klienta z miejsca pobytu tuż pod hotelowe drzwi w Niemczech.

Trasa przejazdu obfituje w atrakcje

Trasa odbywa się głównie autostradą A4 wprost z Nowego Sącza, aż do Wiesbaden. Jej długość to prawie 1100 km. Na tej trasie poza wieloma rodzimymi zabytkami można znaleźć wiele ciekawych miejsc już za Polską granicą. Trasa po drugiej stronie granicy przebiega przez takie wielkie miasta jak Dresden, Chemnitz, Erfurt, Hanau, Frankfurt nad Menem oraz Wiesbaden.

EuroBus Przewóz osób z Polski do Niemiec (Wiesbaden)

Najlepsze atrakcje w poszczególnych miastach

W Dresden znajdujemy piękną, odbudowaną po pożarze Operę Drezdeńską, protestancki Kościół Marii Panny oraz Zwinger, czyli jedną z najbardziej znanych barokowych budowli w Niemczech. To miejsce zostało przeznaczone na jedne z najsłynniejszych w Niemczech muzeów, a we wnętrzach często odbywają się koncerty liryczne i przedstawienia teatralne. Nieopodal Chemnitz rośnie wiele zamków. Są to przede wszystkim średniowieczne budowle, które zostały utrzymane w dobrym stanie do dnia dzisiejszego. Ponadto w niedalekiej odległości od miasta znaleźć można także wspaniały park rozrywki zwany Sonnenlandpark. Kolejnym miastem na trasie jest Erfurt, w którego okolicach można zwiedzić między innymi Most Kramarzy, na którym wybudowane zostały rozmaite budynki. Ponadto w mieście znajdujemy romańsko-gotycką katedrę, która jest wizytówką Erfurtu oraz protestancki Klasztor św. Augustyna. We Frankfurcie nad Menem możemy zwiedzić dom Goethego oraz znaleźć zbudowany w 1405 roku słynny ratusz z balkonem zwany Römer Swoją podróż kończymy w Weisbaden zwiedzaniem Muzeum Gutenberga oraz pięknej Katedry w Moguncji.